Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

25 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego drugoklasistów. Grupa uczniów (D. Baran, D. Bielecki, A. Bożek, K. Fałda, M. Kochman, A. Kosior, W. Kraska, P. Niemczak, D. Pawlak, N. Pelc, K. Wawrzaszek, B. Winaiarczyk, J. Wojtyna) przygotowanych przez Sylwię Wojnar oraz Alinę Flejszar zaprezentowała na szkolnej scenie „wiersze ukryte w piosenkach”,  pokazując w ten sposób bliskie związki poezji z muzyką. Była to także okazja do przypomnienia sylwetek znanych i cenionych poetów współczesnych.

W magiczny świat poetyckiego słowa i towarzyszącej mu melodii przeniosła widzów nie tylko grupa projektowa, która starała się jak najlepiej wywiązać z powierzonych jej zadań, ale także – występujący gościnnie – szkolny zespół wokalny oraz soliści: Marcelina Flejszar i Filip Kulka.

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.