foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia -ucz.kl.2a

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

Niektóre nasze osiągnięcia 2016/2017

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO KOLEJNYCH ETAPÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY:

- Jan Sobuś - geografia - laureat
- Szymon Kozłowski - biologia - finalista
- Dominika Kot - język hiszpański
- Mariusz Woś - chemia - finalista
- Szymon Kozłowski - chemia - finalista
- Mariusz Woś - fizyka - laureat
- Weronika Sandomierska - matematyka
- Mariusz Woś - informatyka

 

KONKURSY PRZEGLĄDY FESTIWALE:

Międzyszkolny konkurs recytatorski poświęcony poezji Wisławy Szymborskiej - I miejsce ex aequo Aleksandra Bożek oraz Julia Stąpor, II miejsce - Patrycja Pera,

III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej" - wyróżnienie: Maria Kuchtar, Weronika Paczocha,

II Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - zespół wokalny w składzie:Weronika Paczocha, Maria Kochman, Maria Kuchtar, Marcelina Flejszar, Patrycja Pera, Natalia Pera zajął w kategorii II miejsce,
Natalia Pera z klasy IIIc w kategorii solistów zajęła I miejsce i główną nagrodę - kurs językowy,
Marcelina Flejszar z klasy IIc w kategorii solistów zajęła III miejsce,
Szczepan Bawoł z klasy Ib w kategorii solistów otrzymał wyróżnienie

IV Powiatowy Konkurs Geograficzny zorganizowany przez II LO w Łańcucie - I miejsce - trzyosobowa drużyna w składzie: Barbara Pacyna, Julia Sroczyk, Jan Sobuś,

II etap XVII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach - wyróżnienie - Natalia Pera,

XV edycja Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą”
:
Recytacja:  I miejsce - Aleksandra Bożek, III miejsce - Jakub Urban
Śpiew: I miejsce - Natalia Pera, III miejsce - Patrycja Pera
Mała forma teatralna: I miejsce - Anastazja Haładyj, Andżelika Haładyj, Joanna Rut, Gabriela Wałczyk, Andżelika Wanowicz

VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej "Piosenka w Meloniku" - Natalia Pera - zakwalifikowała się do finału wykonując utwór "Akordeonista" z akompaniamentem Cezarego Buszty,

X Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kolbuszowej - kwintet wokalny w składzie: Natalia Pera, Patrycja Pera, Weronika Paczocha, Marcelina Flejszar, Maria Kuchtar - otrzymał wyróżnienie za wykonanie a'capella utworu pt. "Mary did you know",

Powiatowy Konkurs Czytelniczy  „Booktalking – krótko, aczkolwiek ciekawie o książce” - zorganizowany przez łańcucką Bibliotekę Pedagogiczną - I miejsce - Patrycja Pera,

VIII edycja wojewódzkiego konkursu muzycznego  "A to Polska właśnie", który odbył się w Niepublicznym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu - I miejsce - Maria Kochman - w kategorii piosenki patriotycznej, za wykonanie utworu pt.: "Orszaki, dworaki",

I Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Gżegżółka" dla uczniów gimnazjów - III miejsce - Jacek Sroczyk,

SPORT:

Łańcucki Festiwal  Biegowy
I miejsce - Maja Kusiak na dystansie 400m,
I miejsce - Nikola  Jasińska  na dystansie 600m,
III miejsce - Marcelina Flejszar na dystansie 100m,
II miejsce sztafeta dziewcząt 4x 100m w składzie: Natalia Pera, Oliwia Panek, Wiktoria Dąbek, Katarzyna Jękot,
II miejsce - Konrad Kisiel na dystansie 1000m,
III miejsce - Nikodem Cisek na dystansie 100m

 

Finał Powiatowej  Gimnazjady w Indywidualnej  Lekkiej  Atletyce, który odbył się na stadionie Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Białobrzegach
I miejsce - Maja Kusiak w biegu na dystansie 300m
II miejsce - Marcelina Flejszar w biegu na dystansie 100m
II miejsce -  Agata Dudzic w skoku w dal
I miejsce - sztafeta dziewcząt 4x 100m w składzie: Maja Kusiak, Wiktoria Dąbek, Natalia Pera, Oliwia Panek,
                                        Serdecznie gratulujemy wszystkim sportowcom .

 

 

 

Niektóre nasze osiągnięcia 2015/2016

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO KOLEJNYCH ETAPÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY:

fizyka - Patryk Fergisz,

biologia - Wiktor Zając - finalista,

chemia - Patryk Fergisz,

matematyka - Patryk Fergisz -finalista,

informatyka - Bartosz Wałczyk, Karol Dyrda, Mateusz Fortuna, Rafał Niemiec,

KONKURSY PRZEGLĄDY FESTIWALE:

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Izabela Lubomirska z Czartoryskich i jej czasy" - III miejsce - Kalina Pelc,

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Plakat promujący czytelnictwo"- laureatka - Kalina Pelc - zdobyła nagrodę Grand Prix,

II Podkarpacki Festiwal Piosenki Europejskiej zorganizowany przezw Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie - wyróżnienie - Natalia Pera za piosenkę pt. "Seven year's",

VII Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów klas II gimnazjum zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie - laureat - Mariusz Woś,

XIII edycja Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. K.K. Baczyńskiego - zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie - II miejsce - zespół wokalny w składzie: Weronika Paczocha, Natalia Pera, Patrycja Pera, Maria Kuchtar, Sonia Czado, Marcelina Flejszar, Barbara Pacyna, Kinga Szajnar,

I Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum - I miejsce (tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii) - Kacper Sawicki,

II Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej"
kategoria "fotografia":  I miejsceMałgorzata Jarosz
kategoria "gawędziarska recytacja": III miejsce - Wiktor Zając, wyróżnienie - Zuzanna Kołodziejczyk,



III Powiatowy Konkurs Geograficzny zorganizowany przez II LO w Łańcucie - I miejsce - trzyosobowa drużyna w składzie: Szymon Gdula, Patryk Fergisz i Oskar Urban- Zając,

XXIII Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała dla szkół gimnazjalnych - III miejsce - Patryk Fergisz, III miejsce - Jakub Wawro,

II Podkarpacki Festiwal Agnieszki Osieckiej "Z serca do serca" - I miejsce - Natalia Pera, II miejsce - Zuzanna Kołodziejczyk, III miejsce - Weronika Paczocha,

IX Przegląd Sztuki Rozrywkowej o Złotą Beczkę Śmiechu KABARETONIK 2015 w Lubaczowie - nasze gimnazjum reprezentowała Zuzanna Kołodziejczyk, która wspólnie z teatrzykiem "Karolek" zdobyła nagrodę specjalną ZŁOTĄ BECZKĘ ŚMIECHU

XIII Edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deo"  w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II. Zmagania konkursowe trwały cały dzień, nasze osiągnięcia to: wyróżnieniedla zespłu wokalnego w składzie: Julia Rybak, Małgorzata Jarosz, Weronika Paczocha, Marcelina Flejszar, Patrycja Pera, Maria Kuchtar, Sonia Czado, oraz w kategorii solista - wyróżnienie dla Weroniki Paczochy,

XIV  Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Majdanie królewskim "Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką". Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. W kategorii solistów - III miejsce - Natalia Pera, natomiast w kategorii zespołów - II miejsce - zajął nasz zespół wokalny w składzie: Julia Rybak,  Weronika Paczocha, Marcelina Flejszar, Patrycja Pera,

 Niektóre nasze osiągnięcia 2014/2015

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO KOLEJNYCH ETAPÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY:

język polski - Martyna Bator - finalistka,

matematyka - Patryk Fergisz - finalista,

geografia - Radosław Szczęch - finalista,

język francuski - Marcin Zaręba - laureat,

język niemiecki - Marcin Kwaśniewski - finalista,

fizyka - Wojciech Piekło - finalista,

informatyka - Bartosz Wałczyk

Nasz uczeń - Jonasz Giemza - wziął udział w czwartej edycji Szkoły pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego, gdzie 32 nastolatków z Polski i Rosji przeżyło swoją wielką przygodę w morskiej szkole życia, zobacz relację Jonasza

Nagrodę w ramach program wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży "Nie zagubić talentu" przyznaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie otrzymali: Seweryn Kisała, Jan Sobuś oraz Marcin Zaręba,

KONKURSY PRZEGLĄDY FESTIWALE:

Powiatowy Artystyczny Przegląd Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej kolejny raz odbył się w MDK w Łańcucie - III miejsce - Natalia Pera zaprezentowała utwór "Virtualy Insanity", laureatką konkursu została Zuzanna Kołodziejczyk za utwór "Cup song", również tytuł laureata konkursu zdobył cały nasz Zespół wokalny w składzie: Sonia Czado, Małgorzata Jarosz, Zuzanna Kołodziejczyk, Natalia Pera, Weronika Paczocha, Kinga Szajnar, Paulina Ptaszek za utwór "Roześmiana",

XIII Wielki Konkurs Geograficzny - pod patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego - zorganizowany przez I LO w Łańcucie - I miejsce - Aleksandra Urban, II miejsce - Kacper Pelc, III miejsce - Agnieszka Cwynar, III miejsce - Radosław Szczęch,

VI Powiatowy Konkurs Chemiczny " Z chemią w XXI wiek" dla klas II gimnazjów - II miejsce - Patryk Fergisz, III miejsce - Katarzyna Mierzwa,

I Podkarpacki Festiwal Piosenki Europejskiej - Rzeszów 2015 - I miejsce - Zuzanna Kołodziejczyk za wykonanie piosenki pt: "A cap song" oraz wyróżnienie - Natalia Pera za wykonanie utworu pt.: "Virtual insanity",

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Miej oczy szeroko otwarte" poświęcony poezji Reginy Schönborn - zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie - I miejsce - Zuzanna Kołodziejczyk , II miejsce - Jadwiga Serafin,

Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny „Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej”- zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie oraz II Liceum Ogólnokształcące - II miejsce- Jadwiga Serafin oraz wyróżnienie- Dominika Kisiel,

III Powiatowy Konkurs Języków Obcych „JĘZYKOMANIAK TO JA” - zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza i Szkołę Języków Obcych „Promar” w Łańcucie:
W I części - 11 marca, gimnazjaliści rozwiązywali leksykalno-gramatyczny test pisemny w języku obcym obejmujący działy tematyczne: świat przyrody, nauka i technika oraz kultura. Wzięło w niej udział 20 osób, nasi uczniowie zostali nagrodzeni i wyróżnieni:
język hiszpański - I miejsce - Aleksandra Urban, II miejsce - Jagoda Bardian,
język francuski - I miejsce - Marcin Zaręba, wyróżnienie - Agnieszka Cwynar i Jakub Wawro,
język niemiecki - II miejsce - Aleksandra Filipek, III miejsce - Marcin Kwaśniewski, wyróżnienie - Bartosz Kasprzyk,
język angielski - wyróżnienie - Gabriela Kowal,
W II części - 25 marca, uczniowie wybierali jeden z trzech tematów. I miejsce - Martyna Bator zaprezentowała w języku hiszpańskim temat "rola współczesnych idoli w życiu młodych ludzi"- o piłkarzu hiszpańskim Iker Casillas, natomiast II miejsce - Iga Haładyj - za prezentację multimedialną w języku angielskim "Everyday life of Igułanina" - dzień z życia przeciętnej amerykańskiej nastolatki,

II Edycja Nocnego Maratonu Pływackiego "OTYLIADA 2015" - wyniki naszych uczniów: Artur Pondel (dystans 9000 m), Julia Strzępka (dystans 8600 m), Jonasz Giemza (dystans 5700 m), Bartosz Pondel (dystans 5575 m)

XIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą” - zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie dnia 20.02.2015 r.; w kategorii śpiew: I miejsce – Natalia Pera „Wherever you will go” The Calling, wyróżnienie - Jonasz Giemza; w kategorii recytacja: II miejsce - Martyna Bator „Just follow the money” Roger Turner, III miejsce – Gabriela Kowal (w języku niemieckim);

Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej "Piosenka w Meloniku. Przegląd obejmuje swoim zasięgiem kilka województw południowej Polski, można było spotkać uczestników z Katowic, Krakowa, Puław, czy Ostrowca Świętokrzyskiego. Tym razem młodych adeptów sztuki oceniało gwiazdorskie jury: ROBERT JANOWSKI, OLGA BOŃCZYK, DARIUSZ KORDEK oraz MAGDALENA SKUBISZ. Wzięły udział również dwie uczennice naszej szkoły, które zdobyły kolejno nagrody:
„Nagroda Powiatu Rzeszowskiego – Osobowość Sceniczna” przyznane przez Radę Powiatu Rzeszowskiego - Zuzanna Kołodziejczyk - za wykonanie piosenki aktorskiej "Nogi roztańczone",
III miejsce - Natalia Pera- za prezentację piosenki musicalowej "Bluzwis".

I Konkurs Gastronomiczny "Warzywa i owoce w roli głównej" - zorganizowany przez Zespół Szkół Tekstylno-Gastronomicznych w Rakszawie - II miejsce - zespół w składzie: Patrycja Baran, Maria Kuchtar i Emilia Wiatr,

XI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Z aniołami zaśpiewajcie" - w kategorii solistów - II miejsce - Natalia Pera, natomiast w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych - nasz zespół - również zajął II miejsce,

VII Powiatowy Konkurs Kolęd "Zaśpiewajmy małemu" - zorganizowany przez MBP w Łańcucie - I miejsce - zespół wokalny w składzie: Zuzanna Kołodziejczyk, Maria Kuchtar, Sonia Czado, Weronika Paczocha, Julia Rybak, za wykonanie kolędy: "Gruchnęła nowina". Natomiast duet wokalny w składzie: Zuzanna Kołodziejczyk i Weronika Paczocha otrzymał - III miejsce - za utwór pt.: "Zrodził się dzieciaczek".

Międzynarodowy konkurs z języka angielskiego 'We are writers in English' - laureat - Radosław Szczęch. Lekkie pióro Radka sprawiło, że jego opowiadanie zostało wyróżnione i wydane w specjalnej antologii. Gratulujemy!

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów "CULTURE TWISTER" - zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 3 w Łańcucie - wyróżnienie - Katarzyna Hoszko,

XII edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deo”. W tegorocznym konkursie wzięła udział rekordowa ilość wykonawców: 16 zespołów i 13 solistów (łącznie z opiekunami i osobami towarzyszącymi, ponad 220 osób). Każdy wykonawca miał przygotować dwa utwory – oba w języku polskim lub jeden w polskim, drugi w obcym – oraz komentarz, który uzasadniał ich związek z nauczaniem świętego Jana Pawła II. Nasze sukcesy to: w kategorii solistów - III miejsce - Natalia Pera, natomiast w kategorii zespołów - III miejsce - dla zespołu wokalnego w składzie: Małgorzata Jarosz, Weronika Paczocha, Sonia Czado, Kinga Szajnar, Maria Kuchtar, Julia Rybak, Natalia Pera,

VIII Przegląd Sztuki Rozrywkowej o Złotą Beczkę Śmiechu KABARETONIK 2014 w Lubaczowie - II miejsce - dla kabaretu szkolnego "Np", oraz indywidualnie - II miejsce - dla Marcina Szajera,

XIII Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Majdanie królewskim "Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką". Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Do udziału w przeglądzie zgłoszonych zostało 32 solistów oraz 20 zespołów. W kategorii solistów - I miejsce - Natalia Pera, natomiast w kategorii zespołów- III miejsce - zajął nasz sekstet wokalny w składzie: Zuzanna Kołodziejczyk, Weronika Paczocha, Sonia Czado, Kinga Szajnar, Maria Kuchtar, Julia Rybak,

SPORT:

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt - Gimnazjum Nr 2 – II miejsce,

Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców - Gimnazjum Nr 2 – II miejsce,

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - Gimnazjum Nr 2 – II miejsce,

Turniej Piłki Siatkowej Chłopców - Gimnazjum Nr 2 – II miejsce,

Eliminacje gminne V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - Gimnazjum Nr 2 – III miejsce zobacz zdjęcia,

Powiatowa Gimnazjada - Indywidualne Mistrzostwa w LA - sztafeta 4x100 m - Gimnazjum Nr 2- chłopcy - I miejsce,

Powiatowa Gimnazjada - Indywidualne Mistrzostwa w LA - bieg na 100 m - I miejsce - Jan Wróbel,

Powiatowa Gimnazjada - Indywidualne Mistrzostwa w LA - bieg na 100 m - III miejsce - Norbert Gdula,

Niektóre nasze osiągnięcia 2013/2014

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO KOLEJNYCH ETAPÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY:

chemia - Patrycja Szczęch - finalistka,

chemia - Aleksandra Domaradzka

język polski - Monika Michna - laureatka,

język polski - Katarzyna Hoszko,

język angielski - Wojciech Plizga - finalista,

matematyka - Radosław Gdula - finalista,

biologia - Aleksandra Domaradzka - finalistka,

fizyka - Radosław Gdula,

język francuski - Marcin Zaręba - laureat,

informatyka - Wojciech Plizga,

KONKURSY PRZEGLĄDY FESTIWALE:

VI Powiatowy Artystyczny Przegląd Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej w MDK w Łańcucie - w kategorii solistów - laureatka- Zuzanna Kołodziejczyk, wyróżnienie - Dominika Michna, natomiast w kategorii zespołów - laureat - zespół z naszej szkoły,

XXI Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała dla szkół gimnazjalnych - III miejsce - Radosław Gdula,

XII Powiatowy Matematyczny dla klas drugich - III miejsce - Wojciech Piekło,

Konkurs Literacki "Jan Paweł II - człowiek nie z tej ziemi" - III miejsce - Dominika Szylar,

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Ilustracja inspirowana hasłem Papieża Polaka" - I miejsce - Wojciech Plizga,

XII Powiatowy Konkurs Matematyczny PROCENT - III miejsce - Radosław Gdula,

Konkurs wokalny "Głuchowskie odkrycia" - I miejsce - Dominika Michna oraz III miejsce - Zuzanna Kołodziejczyk,

Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej Piosenek Marka Grechuty, pt. „Tyle było chwil…” - zorganizowany przez MBP w Łańcucie - I miejsce - duet w składzie: Monika Michna i Faustyna Kuchtar wykonując utwór pt.: "Wolność", również I miejsce - zespół wokalny w składzie: Zuzanna Kołodziejczyk, Zuzanna Trąd, Monika Michna, Faustyna Kuchtar, Julia Rybak wykonując utwór pt.: "Korowód",

II Powiatowy Konkurs Języków Obcych „JĘZYKOMANIAK TO JA” - zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza i Szkołę Języków Obcych „Promar” w Łańcucie:
W I części, 18 marca, nasi gimnazjaliści rozwiązywali leksykalno-gramatyczny test pisemny w języku obcym obejmujący działy tematyczne: człowiek, życie rodzinne i towarzyskie oraz zakupy i usługi, następujący uczniowie zostali nagrodzeni i wyróżnieni:
język hiszpański - I miejsce - Patrycja Szczęch, II miejsce - Sara Szpytma, III miejsce - Aleksandra Urban, wyróżnienie - Klaudia Prendota
język francuski - I miejsce - Marcin Zaręba, wyróżnienie - Agnieszka Cwynar i Marta Krupczak
język niemiecki - II miejsce - Marcin Kwaśniewski
język angielski - wyróżnienie - Magdalena Bełz, Zuzanna Uberman, Monika Michna i Jakub Mróz
W II części, dnia 25 marca II miejsce - Martyna Bator- w kategorii sławna osoba z USA, która na zawsze zapisała się w dziejach ludzkości wcieliła się w modelkę projektanta mody Calvina Kleina i przedstawiła jego życie i dokonania w formie prezentacji multimedialnej, wyróżnienie - Dominika Michna - w kategorii amerykański utwór muzyczny, który podbił świat zaśpiewała piosenkę Janis Joplin „Piece of my heart”,

XXI Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała dla szkół gimnazjalnych - III miejsce - Radosław Gdula,

XII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą” - zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie - I miejsce - Martyna Bator w kategorii recytacja (w jęz. ang.) „The Lady of Shalott” Alfred Lord Tennyson, III miejsce - Alex Rinaldi i Sara Rinaldi w kategorii recytacja (w jęz. włoskim) „Lokomotywa” Julian Tuwim, III miejsce - Michał Wilusz w kategorii mała forma teatralna (skecz w jęz. ang.), III miejsce - Dominika Michna w kategorii forma śpiewana (w jęz. ang.),

XII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. "Z Aniołami zaśpiewajmy"- w MDK w Łańcucie - w kategorii solistów - I miejsce - Dominika Michna za piosenkę "Całą noc padał śnieg", II miejsce - Zuzanna Trąd za piosenkę świąteczną "Bambino jazzu", natomiast w kategorii zespołów wokalnych - I miejsce zespół wokalny w składzie: Monika Michna, Dominika Michna, Zuzanna Kołodziejczyk, Paulina Ptaszek, Julia Rybak, Klaudia Walkowicz, Zuzanna Trąd za utwór a,capella "Gdy śliczna Panna", II miejsce - tercet wokalny w składzie: Zuzanna Kołodziejczyk, Dominika Michna, Zuzanna Trąd za utwór "Kolęda barokowa",

VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, pt. „Zaśpiewajmy Małemu…”- zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie - I miejsce w kategorii zespołów: Zuzanna Kołodziejczyk, Faustyna Kuchtar, Dominika Michna, Monika Michna, Paulina Ptaszek, natomiast w kategorii solistów - II miejsce - Dominika Michna,

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów "CULTURE TWISTER" - zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 3 w Łańcucie - III miejsce - Katarzyna Hoszko

VII Przegląd Sztuki Rozrywkowej o Złotą Beczkę Śmiechu KABARETONIK 2013 w Lubaczowie - II miejsce - dla kabaretu szkolnego "Np" ,

Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „ Kwiaty Polskie” – poezja Juliana Tuwima - zorganizowany przez MBP w Łańcucie - II miejsce - Monika Michna,

XII Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno Religijnej w Majdanie Królewskim - w kategorii zespołów - II miejsce - sekstet w składzie: Monika Michna, Faustyna Kuchtar, Zuzanna Kołodziejczyk, Zuzanna Trąd, Paulina Ptaszek, Klaudia Walkowicz, a w kategorii solistów - II miejsce - Dominika Michna za wykonanie nastrojowej pieśni pt.: "Jest takie miasto Lwów", zobacz zdjęcia

Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej "Śpiewaj duszo ma" w Górnie - II miejsce - zespół wokalny w składzie: Faustyna Kuchtar, Dominika Michna, Zuzanna Trąd, Paulina Ptaszek, Klaudia Walkowicz, Zuzanna Kołodziejczyk za wykonanie piosenki pt.: "Kocham, więc nie muszę się bać", natomiast w kategorii solistów - I miejsce - Dominika Michna wykonała piosenkę pt.: "Pod kątem rozwartym",

SPORT:

Eliminacje gminne IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - Gimnazjum Nr 2 – II miejsce

Miejska Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt - II miejsce,

Miejska Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców - II miejsce,

Miejska Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt - II miejsce,

Miejska Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców - II miejsce,

Miejska Gimnazjada w Piłce Koszykowej Dziewcząt - II miejsce,

Miejska Gimnazjada w Piłce Koszykowej Chłopców - II miejsce,

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Koszykowej Dziewcząt - I miejsce,

Turniej halowy w piłkę nożną chłopców - nasi uczniowie rywalizowali z drużynami ze szkół średnich i zajęli- II miejsce,

Niektóre nasze osiągnięcia 2012/2013

Nasz absolwent - Mateusz Ptaszek - został zakwalifikowany do realizacji projektu "Klasa BGŻ" w ramach ogólnopolskiego programu stypendialnego Fundacji BGŻ dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów szkół gimnazjalnych i podjął naukę w najlepszym liceum w Krakowie. Życzymy mu powodzenia.

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO KOLEJNYCH ETAPÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY:

język polski - Karolina Zawadzka - laureatka,

język polski - Agnieszka Łuksik - finalistka,

język polski - Karolina Sądaj - finalistka,

język polski - Patrycja Szczęch- finalistka,

język polski - Dominika Szylar,

język polski - Monika Michna - finalistka,

geografia - Karolina Zawadzka - finalistka,

chemia - Jacek Golenia,

chemia - Karolina Zawadzka - finalistka,

Konkurs Wiedzy Technicznej - Karolina Zawadzka - finalistka,

Konkurs Wiedzy Technicznej -Radosław Gdula - finalista,

Konkurs Wiedzy Technicznej - Michał Baran

KONKURSY PRZEGLĄDY FESTIWALE:

XV Powiatowy Artystyczny Przegląd Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej w MDK w Łańcucie - w kategorii zespołów wokalnych - I miejsce nasz zespół, który wykonał utwór "Błogosław duszo moja Pana",
w kategorii solistów - III miejsce - Julia Grabowska wykonała utwór "Zielono mi",

Konkurs "Moja mała ojczyzna. Miejsce, w którym mieszkam – miejscem, które kocham" - zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie - część fotograficzna: I miejsce - Paulina Baran, część literacka: III miejsce - Radosław Szczęch,

Wojewódzki XI Konkurs Czytania ze Zrozumieniem "Wiem, o czym czytam" - laureatka- Aleksandra Domaradzka, laureatka- Patrycja Szczęch, finalistka- Natalia Mierzwa,

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski- zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie - I miejsce - Aleksandra Wołowiec, II miejsce - Kinga Krzyżak,
Międzyszkolny Konkurs Muzyczny "Odkrycia głuchowskie" - zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Dzieci i Młodzieży „MŁODZI, ZDOLNI”- W kategorii soliści -I miejsce- Julia Grabowska- za piosenkę "Jaskółka" i 'Zielono mi", III miejsce - Gabrysia Dyrda- za piosenkę "Nie wierz mi, nie ufaj mi" oraz "Miasteczko cud", natomiast w kategorii zespołów - I miejsce - zespól wokalny "Kamerton" w składzie: Zuzanna Hepnar, Julia Grabowska, Dominika Michna, Gabrysia Dyrda za piosenkę "Okularnicy" i "Piosenka jest dobra na wszystko" zobacz zdjęcia

II Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej "Wyśpiewać poezję"- w MDK w Łańcucie - I miejsce - Gabrysia Dyrda w piosence Osieckiej "Miasteczko cud",
w kategorii zespołów muzycznych: kwartet muzyczny Passage: Julia Grabowska, Agnieszka Łuksik, Dorota Kulig, Gabrysia Dyrda- I miejsce- za piosenkę z autorską muzyką do tekstu ks. Twardowskiego "Nie boję się Twojej miłości",

XXVIII Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała - zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie - wyróżnienie - Radosław Gdula,

I Powiatowy Konkurs Języków Obcych „JĘZYKOMANIAK TO JA” zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza i Szkołę Języków Obcych „Promar” w Łańcucie - I miejsce - Martyna Bator- w kategorii słynna osoba zaprezentowała postać Marilyn Monroe w formie prezentacji multimedialnej, I miejsce - Paulina Mącik - leksykalno-gramatyczny test pisemny w języku obcym obejmujący działy tematyczne: zdrowy styl życia, podróżowanie i turystyka oraz człowiek, III miejsce - Julia Grabowska, Dorota Kulig, Dominika Michna, Bartosz Wiatr i Michał Wilusz- w kategorii wydarzenie historyczne zaśpiewali i zagrali piosenkę U2 „Sunday Bloody Sunday” zobacz zdjęcia

I edycja konkursu tanecznego „Taniec moja pasją” w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie ”ŚRUBY” - II miejsce - Duet „The Bow Ties” Aleksandra Wołowiec i Julia Grabowska - Street Dance,

II Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej Piosenek Agnieszki Osieckiej pt. "Co by było gdyby nam zabrakło…"w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Biblioteka w ten sposób uczciła 16-stą rocznicę śmierci poetki- I miejsce - zespól wokalny w składzie: Julia Grabowska, Dorota Kulig, Zuzanna Hepnar, Dominika Michna, zaprezentowały piosenkę pt. "Okularnicy",

XI Edycja Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą” w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, którego głównym celem jest doskonalenie praktycznej znajomości języków obcych i komunikacji interpersonalnej. Konkurs adresowany był do młodzieży gimnazjalnej powiatu łańcuckiego i nie tylko. Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach: piosenka, recytacja, mała forma teatralna, prezentując swoją znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego).
Kategoria formy śpiewane - II miejsce - kwartet Passage: Gabriela Dyrda, Dorota Kulig, Agnieszka Łuksik, Julia Grabowska,
Kategoria recytacja - I miejsce - Kinga Krzyżak, II miejsce - Aleksandra Wołowiec, III miejsce - Aleksandra Domaradzka, zobacz zdjęcia

Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej księdza Jana Twardowskiego, któremu towarzyszyło motto zaczerpnięte z wiersza „ Z serca do serca, z duszy do duszy” , odbył się w Zespole Szkół Społecznych Nr1 w Rzeszowie- I miejsce - zespól w składzie: Julia Grabowska, Dorota Kulig, Gabrysia Dyrda, Agnieszka Łuksik, zobacz zdjęcia

IX Powiatowy Konkurs Kolęd "Z aniołami zaśpiewajmy" w MDK w Łańcucie - kategoria soliści - I miejsce - Julia Grabowska zaprezentowała jazzową kolędę "W ubogiej stajence", III miejsce - Zuzanna Hepnar z kolędą "Boga narodzenie"
kategoria zespoły wokalne - II miejsce - zespół w składzie: Julia Grabowska, Dorota Kulig, Zuzanna Hepnar, Dominika Michna, Monika Michna, Faustyna Kuchtar, Gabrysia Dyrda, w prezentacji a'capella z kolędą "Witaj gwiazdko złota" zobacz zdjęcia

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny "Mat-Fiz" - do II etapu zakwalifikowali się - Radosław Gdula, Wojciech Rut,

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. „Ocalić od zapomnienia - zapomniane kolędy i pastorałki” - II miejsce - zespół wokalny w składzie: Julia Grabowska, Gabrysia Dyrda, Dorota Kulig, Faustyna Kuchtar, Monika Michna, Dominika Michna, Zuzanna Hepnar - zaprezentował zapomnianą kolędę Zygmunta Noskowskiego "Witaj gwiazdko złota",

III Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów - do II etapu zakwalifikowała się - Agnieszka Łuksik,

Powiatowy Konkurs Rosyjskiej Poezji Śpiewanej "Dopóki ziemia kręci się" w MBP w Łańcucie - I miejsce - zespól w składzie: Julia Grabowska, Dorota Kulig, Zuzanna Hepnar, Dominika Michna, Monika Michna,

XI Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno Religijnej „Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką” w Majdanie Królewskim - III miejsce- zespól wokalny w składzie: Julia Grabowska, Dorota Kulig, Zuzanna Hepnar, Dominika Michna, który zaprezentował dwa utwory: "Osiem błogosławieństw" oraz "Wybaczcie piechocie",

IX Konkursie Piosenki Religijnej "Laudate Deo" u Sióstr Prezentek w Rzeszowie - wyróżnienie - kameralny chór szkolny w składzie: Julia Grabowska, Dorota Kulig, Zuzanna Hepnar, Dominika Michna, Monika Michna, Gabrysia Dyrda, Agnieszka Łuksik, Karolina Sondaj, Gabrysia Gołofit, Faustyna Kuchtar, który wykonał dwa utwory "Osiem błogosławieństw" oraz "On powiedział"

VI Przegląd Sztuki Rozrywkowej o Złotą Beczkę Śmiechu KABARETONIK 2012 w Lubaczowie - I miejsce - dla kabaretu szkolnego "Np" w składzie: Malwina Szul, Kacper Telesz, Karolina Sądaj, Albert Szpunar, Joachim Janota, Kinga Krzyżak, Kacper Telesz, Aleksandra Wołowiec, Monika Michna, Kamila Kwarciany, Joanna Bielecka, zobacz zdjęcia

SPORT:

Eliminacje gminne III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, Łańcut, 10.09.2012r. - Gimnazjum Nr 2 – II miejsce – kategoria dziewcząt 12-13 lat

Mistrzostwa Łańcuta w Piłce Ręcznej Dziewcząt - II miejsce,

Mistrzostwa Łańcuta w Piłce Ręcznej Chłopców - II miejsce,

Niektóre nasze osiągnięcia 2011/2012

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO KOLEJNYCH ETAPÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY:

matematyka - Mateusz Ptaszek,

fizyka - Tomasz Skoczylas - laureat,

chemia - Łukasz Malach - laureat,

Konkurs Wiedzy Technicznej - Tomasz Skoczylas - laureat,

chemia - Tomasz Skoczylas - finalista,

KONKURSY PRZEGLĄDY FESTIWALE:

XIV Powiatowy Artystyczny Przegląd Pracy Szkolnej i Pozaszkolne w MDK w Łańcucie -I miejsce - kwartet muzyczny „Passage” czyli Gabriela Dyrda, Julia Grabowska, Dorota Kulig i Agnieszka Łuksik, w kategorii soliści - III miejsce – Zuzanna Hepnar,

Powiatowy Konkurs Chemiczny po hasłem " Z Chemią w XXI wiek" -I miejsce- Karolina Zawadzka, II miejsce - Jacek Golenia,

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej w Górnie - III miejsce - Zespół wokalny w składzie: Julia Grabowska, Karolina Sądaj, Agnieszka Łuksik, Dorota Kulig, Gabriela Dyrda,

Konkurs plastyczny "Radośni, bo Kościół naszym domem" zorganizowany z okazji XIX Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej - Łańcut 2012 - Aleksandra Buk - wyróżnienie,

XII Sarzyński Konkurs Chemiczny - Łukasz Malach - wyróżnienie,

I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej pt "Wyśpiewać poezję" organizowany przez Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie - I miejsce- Zespól wokalny w składzie: Joanna Kuźniar, Monika Michna, Faustyna Kuchtar, Julia Grabowska, Gabriela Dyrda, Dorota Kulig, Agnieszka Łuksik, Karolina Sądaj, Zuzanna Hepnar, natomiast w kategorii solistów również - I miejsce- Zuzanna Hepnar,

Konkurs recytatorski i poezji śpiewanej pod hasłem „Wiosna, wiosna… ach to ty…” organizowanym przez MBP w Łańcucie -w kategorii recytacja wiersza- I miejsce- Aleksandra Wołowiec, IV miejsce Aleksandra Buk, w kategorii zespoły - I miejsce - Zespół wokalny w składzie: Julia Grabowska, Karolina Sądaj, Agnieszka Łuksik, Faustyna Kuchtar, Joanna Kuźniar, Dorota Kulig, Gabriela Dyrda, w kategorii soliści - III miejsce – Zuzanna Hepnar,

Powiatowy konkurs plastyczny "20 lat PSP - jak nas widzą tak nas malują" - laureatka -Katarzyna Szydełko, laureatka - Julia Grabowska,

X Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych "Bądź poliglotą" organizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Łańcucie - II miejsce w kategorii recytacja- Paula Czado, III miejsce w kategorii forma śpiewana - Zuzanna Hepnar , oraz wyróżnienie w tej samej kategorii - kwartet muzyczny „Passage” czyli Gabriela Dyrda, Julia Grabowska, Dorota Kulig i Agnieszka Łuksik, III miejsce w kategorii mała forma teatralna - Dominika Bełz, Paula Czado, Katarzyna Ciąpała i Justyna Gdula,

Tytuł najlepszego matematyka w szkole spośród drugoklasistów - Jacek Golenia z IIb, spośród trzecioklasistów - Mateusz Ptaszek z IIIa, tytuł niezwykłego matematyka w szkole - Michał Bełz z IIIa,

XII Edycja Olimpiady o Wielkich Polakach - wyróżnienie w półfinale - Karolina Zawadzka i Aleksandra Wołowiec,

XX Finał WOŚP - największe kwoty w łańcuckim sztabie zebrały - Kinga Hadław - 2 101,56 zł, Katarzyna Gutkowska 1 038,28zł,

Konkurs Matematyczno- Fizyczny organizowany przez Zespół Szkół w Nowej Sarzynie - Jacek Golenia - zakwalifikował się do II etapu,

Konkurs Wiedzy Technicznej "sapere aude"- odważ się być mądrym - z przedmiotów matematyka, fizyka, chemia, informatyka, technika pod patronatem Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Starosty Jarosławskiego - Mateusz Ptaszek, Tomasz Skoczylas, Łukasz Malach - uczniowie zakwalifikowani do II etapu,

XII Sarzyński Konkurs Chemiczny- do drugiego (ostatniego) etapu zakwalifikowali się uczniowie: Łukasz Malach, Mateusz Ptaszek, Tomasz Skoczylas,

VIII Powiatowy Konkurs Kolęd "Z aniołami zaśpiewajmy” - w kategorii zespołów wokalnych - I miejsce - zespół w składzie: Julia Grabowska, Karolina Sądaj, Agnieszka Łuksik, Dorota Kulig, Joanna Kuźniar, Monika Michna, Faustyna Kuchtar, Adrianna Kisiel, Magdalena Piątek, Kinga Hadław,

Tytuł najlepszego Iberysty w szkole - z klas I - Magdalena Bemben, z klas II-Tomasz Gutkowski, z klas III - Tomasz Telesz,

Tytuł najlepszego Germanisty w szkole - Tomasz Skoczylas,

English Christmas Quiz - I miejsce - Katarzyna Pelc, II miejsce - Agnieszka Łuksik, III miejsce - Karolina Zawadzka,

XX Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała dla szkół gimnazjalnych - II miejsce - Mateusz Ptaszek,

Szkolny Konkurs Plastyczny " Najpiękniejsze ozdoby -choinkowe pierniki" - I miejsce - Katarzyna Pelc, II miejsce - Joachim Janota, III miejsce - Dominika Józefczyk, wyróżnienia - Katarzyna Szydełko, Malwina Szul, Maria Baran,

Wojewódzki Konkurs Opisowy "Mój las" - laureat - Karol Preis,

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Świat w oczach dziecka" - II miejsce - Aleksandra Buk,

II Powiatowy Konkurs o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów "Culture Twister" - I miejsce - Katarzyna Pelc,

Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialna pt. "Ziemia Łańcucka - nasza mała Ojczyzna" - IV miejsce - Miłosz Duliban,

IX Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deo” w Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie- październik 2011- II miejsce-kameralny chór szkolny,

Tomasz Skoczylas uczeń klasy III B został przyjęty do programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci,

Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej i Żołnierskiej " Sławię Cię Ziemio Ojczysta" w Majdanie Królewskim - I miejsce - chór szkolny,

SPORT:

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców - II miejsce,

Mistrzostwa Łańcuta Siatkówki Chłopców - I miejsce,

Mistrzostwa Łańcuta Siatkówki Dziewcząt - II miejsce,

Mistrzostwa Łańcuta w Koszykówce Dziewcząt - II miejsce,

Mistrzostwa Łańcuta w Koszykówce Chłopców - II miejsce,

Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych Mistrzostwach SZS w LA, Łańcut, 22.09.2011 r.:
- Joanna Kuźniar –I miejsce – bieg 600 m
- Krystian Janik – I miejsce
- Mirosław Bieniasz – II miejsce – bieg 100 m
- Gimnazjum Nr 2 – II miejsce – sztafeta 4x100 m

Eliminacje gminne II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, Łańcut, 12.09.2011r.:- Gimnazjum Nr 2 – I miejsce – kategoria dziewcząt 12-13 lat

Niektóre nasze osiągnięcia 2010/2011

KONKURSY PRZEGLĄDY FESTIWALE:

V edycja Konkursu Projektów Naukowych - projektu Feniks w województwie podkarpackim - laureat - Miłosz Giemza i Miłosz Duliban,

VIII Powiatowy Konkurs Profilaktyczny pod hasłem: "Zdrowi w dorosłe życie" - I miejsce w konkursie literackim - Aleksandra Bogusz,

XIII Powiatowy Artystyczny Przegląd Pracy Szkolnej i Pozaszkolnej 2011 - wyróżnienie - Julia Grabowska,

Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Jagiellonów" - III miejsce - Łukasz Malach,

X Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej w Górnie - II miejsce - chór szkolny, oraz II miejsce - solistka - Julia Grabowska,

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas drugich - II miejsce - Szymon Augustyn, oraz III miejsce - Mateusz Ptaszek,

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza - I miejsce - Aleksandra Wołowiec oraz Paula Czado, II miejsce - Malwina Bar oraz Joanna Kuźniar, III miejsce - Kinga Krzyżak, wyróżnienia - Aleksandra Buk, Dominika Dobosz, Dominika Józefczyk, Debora Orzechowska, Karolina Sądaj oraz Albert Szpunar,

Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną o życiu i twórczości Czesława Miłosza - I miejsce - Magdalena Mac, II miejsce - Miłosz Duliban, III miejsce - Karolina Zabłocka,

Międzyszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - III miejsce - chór szkolny,

Powiatowy Konkurs "Tropiciele Skarbu" po ścieżkach turystycznych Gminy Rakszawa - I miejsce - drużyna z naszej szkoły,

Powiatowy Konkurs Chemiczny pod hasłem "Z chemią w XXI wiek" - zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie - I miejsce - Łukasz Malach, III miejsce- Tomasz Skoczylas,

X Wojewódzki Konkurs Wiedzy Technicznej - w kategorii prac modelowo konstrukcyjnych - finalista -Tomasz Skoczylas,

Konkurs "Gucio Zaczarowany" - poezja Czesława Miłosza - wyróżnienie - Joanna Kuźniar i Aleksandra Wołowiec,

IX Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych "Bądź poliglotą" w kategorii forma śpiewana - I miejsce - kwartet muzyczny "Passage" w składzie Gabriela Dyrda, Agnieszka Łuksik, Dorota Kulig, Julia Grabowska, oraz indywidualnie - III miejsce - Karina Czyjt,

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Internecie "DialNet Masters"- nasze dwie drużyny "J&J Team" w składzie: Kamil Fąfara, Łukasz Malach, Paula Czado, Jakub Olech oraz "CtrlCCtrlV" w składzie: Miłosz Giemza, Dariusz Dołęga, Karol Woś, Michał Bełz, zakwalifikowały sie do II etapu ,

X Wojewódzki Konkurs Wiedzy Technicznej "sapere aude"- odważ się być mądrym - z przedmiotów matematyka, fizyka, chemia, informatyka, technika pod patronatem Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Starosty Jarosławskiego - finalista- Miłosz Giemza,

Konkurs internetowy na portalu Magazyn Talentów - II miejsce - Agnieszka Łuksik, Mateusz Ptaszek,

XII Wojewódzki Konkurs "Sacrum w literaturze i sztuce" - kategoria poezja śpiewana- laureatka I etapu - Julia Grabowska,

XVIII Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała dla gimnazjalistów - wyróżnienie - Miłosz Giemza,

XI Sarzyński Konkurs Chemiczny - do II etapu zakwalifikował się – Tomasz Skoczylas i Łukasz Malach,

Powiatowy Konkurs "Szopka Bożonarodzeniowa" - zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie - wyróżnienie - Anna Dyrda,

VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Z aniołami zaśpiewajmy" - zorganizowany przez Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie - II miejsce dla zespołu wokalno instrumentalnego,

I Konkurs Poezji Śpiewanej Krakowskich Bardów pt. ,, Śpiewane wierszem"- zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie -II miejsce Karina Czyjt,

Konkurs Informatyczny zorganizowany przez Kuratorium Oświaty - do II etapu zakwalifikował się - Kamil Fąfara,

IV Międzyszkolny Przegląd Sztuki Rozrywkowej Dzieci i Młodzieży KABARETONIK w Lubaczowie -III miejsce- Brązowa Beczka Śmiechu - dla Karoliny Sądaj i Alberta Szpunara za skecz "Boryna"

SPORT:

V Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Łańcuta 2010 roku - zorganizowany przez MOSiR w Łańcucie - VI miejsce - Karolina Kutnik,

XX Powiatowy Rajd Rowerowy "Na Południe" - Tarnawka, 2.10.2010r - w konkursie sprawnościowym:
- II miejsce - Karol Wałczyk ,
- III miejsce - Adrian Mroszczyk,

Powiatowy Indywidualny Bieg Przełajowy - Łańcut, 1.10.2010r - I miejsce - Joanna Kuźniar ,

Powiatowa Gimnazjada LA - Łańcut, 23.09.2010r - I miejsce - Joanna Kuźniar bieg na 600 m dziewcząt,

Uczennica klasy III Kalina Pelc,została laureatką  Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Plakat promujący czytelnictwo”, zdobywając nagrodę Grand Prix.

Copyright © 2017 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.