foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy - ucz.kl IIIa

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

 

Rekolekcje wielkopostne odbędą się 19-20 lutego 2018r. (poniedziałek i wtorek) wg. następującego porządku:
- na lekcjach 3,4 - klasy 1-5 SP4
- na lekcjach 5,6 klasy szóste i siódme SP4 oraz drugie i trzecie PG2
Pozostałe lekcje wg planu, uczniowie wychodzą i wracają z kościoła pod opieką nauczycieli.

 

HARMONOGRAM ZABAW CHOINKOWYCH:

KL.1-3 SP4 16I2018R. GODZ.16.00-19.00
KL.4-6 SP4 17I2018R. GODZ.17.00-20.00
KL.7 SP4 I 2,3 PG2 18I2018R. GODZ.18.00-21.00

     Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły zarównow w domu jak i w szkole. Uczniowie z niecierpliwością oczekują ostatniego grudniowego dnia nauki, gdyż wtedy odbywa się uroczysta akademia.W tym roku przedstawienie "Jasełka z Małym Księciem" przygotowały klasy VIIa i VIIb, a kolędy chór szkolny. Wszyscy zebrani w skupieniu śledzili to co dzieje się na scenie. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, w których odbyło się składanie życzeń i tradycyjne wigilie.

Czytaj więcej...

   W ramach Tygodnia sztuki, który trwał w naszej szkole od 11-15 grudnia odbyły się liczne konkursy, występy, wyjazdy oraz specjalne lekcje i warsztaty:
-  poniedziałek otworzono wystawę prac szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ogłoszenie szkolnego konkursu „Poznaj nauczyciela swego po oczach jego
-  wtorek uczniowie w ramach Tygodnia sztuki mieli możliwość wyjazdu do Krakowa. W programie znalazł się spektakl w operze  „ Opera b/o”. Spektakl edukacyjny, w którym orkiestra i soliści Opery Krakowskiej prezentują fragmenty największych dzieł operowych, operetkowych, musicalowych i baletowych.

Czytaj więcej...

7 grudnia nasza młodzież, już po raz kolejny w tym roku miała możliwość uczestniczenia w koncercie orkiestry symfonicznej w Filharmonii Podkarpackiej. Uczniowie wraz z nauczycielem muzyki, p. Sylwią Wojnar przybyli na koncert szkolny, na godz. 13.00.
   W programie znalazły się utwory przygotowane na wyjazd orkiestry na tourne do Chin. Mieliśmy możliwość posłuchania polonezów najsłynniejszych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara. Pojawiły się również ogniste Tańce góralskie, ze słynnej opery narodowej „Halka”- Stanisława Moniuszki. Królowała muzyka Johana Straussa, z wystrzałami z pistoletu, utwory Mendelshona i Brahmsa.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.