20 listopada 2015 roku odbył się organizowany przez Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie II Podkarpacki Festiwal Agnieszki Osieckiej  „Z serca, do serca”. Cenne nagrody ufundował Burmistrz Miasta Łańcuta, pan Stanisław Gwizdak. Pomysłodawczynią konkursu jest pedagog Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie, pani Aneta Mierzwa.  Zaproszenia zostały wysłane do różnych szkół naszego województwa już w październiku i kierowane były do młodych wokalistów ze szkół gimnazjalnych. Ostatecznie wpłynęły 23 zgłoszenia z 11 szkół. Celem konkursu było pokazanie młodych talentów wokalnych i zapoznanie z mało znanymi utworami Agnieszki Osieckiej.

Miejscem przesłuchań konkursowych był Dom Kultury na Podzwierzyńcu. O godz. 9.00 uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie powitali zaproszonych gości, uczestników, opiekunów oraz rodziców. Prezentacje wokalne oceniało jury w składzie:
przewodnicząca- pani Lucyna Kozioł- nauczyciel w Szkole Muzycznej w Łańcucie oraz członkowie- pan Mariusz Stącel- dyrektor Szkoły Yamaha i nauczyciel śpiewu- pani Martyna Malawska-Baran. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, czystość intonacyjną i ogólny wyraz artystyczny.
    Wśród utworów znalazły się takie przeboje jak: „Okularnicy”, „Polska Madonno”, „Dobranoc panowie”, „Nie żałuję”, „Kobiety, których nie ma” czy „Niech żyje bal”. Bogactwo interpretacji nie pozwalało się nudzić nawet przy powtarzanych utworach. Każdy uczestnik zabierał ze sobą tabliczkę czekolady i słodkie jabłko.
      Po prezentacjach wszystkich solistów wraz z opiekunami zaproszono na poczęstunek. Oczekując na werdykt jury, obecni mogli posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
   Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
    I miejsce- Wiktoria Pelc z Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce
                   Natalia Pera z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie
    II miejsce- Beata Skorus z Publicznego Gimnazjum Nr 1w Łańcucie
                      Zuzanna Kołodziejczyk z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie
   III miejsce- Marcelina Gamracy z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach
                       Weronika Paczocha z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie
oraz 4 równorzędne wyróżnienia, które otrzymali:
          Aleksandra Wajda-  Publiczne Gimnazjum nr 1 w Przeworsku
          Katarzyna Wygnaniec- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu
           Damian Balawejder- Gimnazjum im. Ks. Bronisława Markiewicza
          Aleksandra Hadław- Publiczne Gimnazjum w Wysokiej

Wszyscy uczniowie i opiekunowie dostali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy cenne nagrody. Pani dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie Anna Jęczalik- Jabłoński  jako gospodarz uroczystości pogratulowała wszystkim zwycięzcom i zaprosiła zainteresowanych na kolejne edycje przeglądu.

Gratulujemy!!!!!!!!