„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

W środę 25.11.2015r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Gimnazjalistów. Wzięło w nim udział dwóch uczniów naszej szkoły: Szymon Gdula  z klasy 3c i Bartosz Wałczyk z klasy 3a. Organizatorami były nauczycielki języka angielskiego w  Zespole Szkół nr 3 w Łańcucie p. Sylwia Dubiel, p. Anna Krowicka oraz p. Magdalena Krowicka.
Zadaniem gimnazjalistów było rozwiązanie testu wiedzy o krajach anglojęzycznych. W tym roku konkurs obejmował sprawdzenie wiedzy o historii, zabytkach i atrakcjach popularnych miast w Anglii, USA oraz Australii (Londyn, Liverpool, Nowy York, Washington, Sydney, Melbourne). Arkusz miał formę testu wielokrotnego wyboru, zdań prawda/fałsz oraz uzupełniania zdań. Maksymalnie można było uzyskać 53 punkty. Konkurs okazał się trudny dla uczniów. Zwyciężczyni uzyskała 40,5 punktu.
Nasi uczniowie zdobyli 29 i 30 punktów, co było dobrym wynikiem, zważywszy, że na przygotowanie do  konkursu mieli kilka dni.
Czas oczekiwania na wyniki wypełnił występ szkolnego kabaretu TERE FERE, który przedstawił skecz pt.” List do P.”. Uczestnicy i opiekunowie mogli skorzystać z bufetu i kawiarenki oraz obejrzeć filmiki o szkole i sponsorach, którymi byli w tym roku: Wydawnictwo Pearson Longman, Firma Motorola Solutions z Krakowa, Rada Rodziców ZS nr 3 i Starostwo Powiatowe w Łańcucie, sprawujące główny patronat nad konkursem. Patronat medialny pełniła TV Łańcut i Portal „Łańcut GADA”.