W ramach Tygodnia Sztuki, który trwał w naszej szkole od poniedziałku 30 listopada do piątku  4 grudnia, miało miejsce wiele ciekawych zdarzeń.
Uczniowie realizujący projekt z plastyki zaprezentowali w szkole swoją twórczość.
Oglądaliśmy kopie słynnych obrazów wykonane przez trzecioklasistki: Beatę Porębny, Ewę Bester, Marię Kalinowską, Aleksandrę Lichotę, Agnieszkę Hućko, rzeźby Krystiana Czerwonki  oraz  dzieła z pogranicza gatunku Krzysztofa Płażyńskiego i Kingi Budziwół.  Zainteresowanie wzbudził performance autorstwa Adriana Wojtyny i Janka Wróbla. Marysia Kalinowska skopiowała monogramy i podpisy sławnych artystów, a pozostali uczestnicy projektu zaprezentowali własne monogramy.

Tradycyjnie  przedstawiano ,,Żywe obrazy'', tym razem: ,,Dziewczynkę przy studni'' Malczewskiego - Anna Fergisz,  ,,Babie lato'' Chełmońskiego - Anita Kot, ,,Dziewczynkę z chryzantemami'' Boznańskiej - Marcelina Flejszar. Odbył się też konkurs pod hasłem ,,Mistrzowie malarstwa polskiego - Jacek Malczewski  życie i twórczość". I miejsce w konkursie zajął Cezary Buszta, II miejsce - Oliwia Wajda,  III miejsce - Mariusz Woś.
   Na Tydzień Sztuki składały się także interesujące wydarzenia muzyczne. W poniedziałek na 2 i 3 przerwie w dolnym korytarzu odbywały się występy wokalne uzdolnionych gimnazjalistów. Ich celem było zatrzymanie oraz chwilowe skupienie uwagi uczniów na utworach, które prezentowały ich koleżanki. We wtorek przy okazji wystawy uczniowskiej można było wysłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu Patrycji Pery, która rozpoczynała każdą przerwę mocnymi dźwiękami na saksofonie. W kolejnym dniu na długiej przerwie odbył się konkurs muzyczny, podczas którego losowano pytania muzyczne. Prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodkim ciasteczkiem z miniaturą klucza wiolinowego lub nutki. W piątek na 2 lekcji reprezentanci klas 1 i 2 uczestniczyli w konkursie "Jaka ta melodia", który prowadzili uczniowie klasy Ib. Dotyczył on muzyki rozrywkowej.