„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

21 stycznia uczestniczyliśmy w wyjeździe do Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie. Była to grupa 40 uczniów wraz z opiekunkami: panią Sylwią Wojnar i panią Teresą Świzdor.
   Oglądaliśmy ciekawe eksponaty na wystawie pt. "Barwy i nastroje. Muzyka w malarstwie polskim". Ideą wystawy jest przedstawienie związków muzyki z malarstwem w obrębie czterech przestrzeni: kościoła, dworu, wsi i miasta. Na ekspozycji widzieliśmy różne oblicza muzyki, począwszy od sakralnej, która rozwinęła się jako pierwsza, poprzez życie dworu, które obfitowało w bale i koncerty, kończąc na muzyce należącej do przestrzeni polskiej wsi i miasta.

Na górze podziwialiśmy wystawę "Wierzbowe ekosploty", która prezentuje przykłady wikliny użytkowej oraz artystycznej w kontekstach symbolicznych. Jednym z wątków  przedstawianym na wystawie jest wierzba. Tradycyjne społeczności od wieków fascynowała niebywała żywotność wierzby, uznawana była ona za strażnika i bramę zaświatów, a jej gałązki wykorzystywano  do ludowych praktyk magicznych. Wierzbowe witki do tej pory występują w wielu zwyczajach i obrzędach. Kwiatostany tej rośliny, zwane baziami lub kotkami, zwiastują nadejście wiosny.

Następnie udaliśmy się do Millenium Hall, gdzie podziwialiśmy wystawę Szopek Bożonarodzeniowych stworzonych przez uczniów z województwa podkarpackiego. Tam odnaleźliśmy również dzieła uczniów z naszej szkoły.