W dniach 25-29 stycznia trwał w szkole Tydzień Języków Obcych. W tym roku tematem przewodnim były Walentynki.
Co ciekawego działo się w tym tygodniu w naszej szkole?

Zaczęliśmy w poniedziałek. Na tablicy obok sali 32 pojawiły się wiersze o miłości w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim, obok sali 33 zawisł plakat o Hiszpanii i wiersze miłosne po hiszpańsku, a na parterze obok sekretariatu “Kocham Cię” we wszystkich językach nauczanych w szkole.

We wtorek dopiero się działo. Zapachniało potrawami z różnych krajów, było kolorowo i smakowicie. Można było się napić herbaty po angielsku (także w wydaniu wojskowym) lub rosyjsku (z samowara), spróbować niemieckiej sałatki ziemniaczanej lub pierników, francuskich serów i tart, australijskich “Anzac biscuits” lub lamingtonów, amerykańskiego “brownie”, rosyjskich wypieków z ciasta drożdżowego, słynnej hiszpańskiej zupy gaspacho, włoskiej pizzy i spagetti, kanadyjskiego syropu klonowego z naleśnikami, deseru panna cotta i słonych ciastek z mrożonym masłem według przepisu szefa Michaela Smith'a i wielu, wielu innych. Ci, którzy zapomnieli w tym dniu śniadania, nie byli głodni.
     W środę trzeba było uważać. Co krok, to żołnierz, a każdy uzbrojony. Można też było spotkać Myszkę Miki lub kogoś w barwach narodowych krajów nauczanych języków.
     W czwartek na siódmej lekcji grupa szczęśliwców mogła obejrzeć “Czerwonego Kapturka” w wersji włoskiej. Publiczność poznała kilkanaście włoskich słówek: nonna – babcia, Cappuccetto Rosso – Czerwony Kapturek, lupo – wilk, bosco – las, grande – duży, occhi – oczy, bocca – usta, cesto – kosz, vino – wino itp.
    W trakcie tego tygodnia zostały przeprowadzone lekcje z piosenką o miłości - niektóre z nich przygotowali uczniowie, niektóre nauczyciele, lekcje okolicznościowe o Walentynkach, quizy ze znajomości zwyczajów walentynkowych i wiedzy na temat krajów nauczanych języków. Wielu uczniów wykonało przepiękne kartki walentynkowe i napisało w nich życzenia w językach obcych. Nauczycielki czeka teraz trudne zadanie – trzeba wybrać najładniejsze, najciekawsze, najstaranniejsze. Łatwo nie będzie.