12 października pani Sylwia Wojnar oraz pani Teresa Świzdor  w ramach Tygodnia Sztuki zorganizowały całodniową wycieczkę do Krakowa, w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum. W programie znalazł się spektakl w Operze Krakowskiej pt. "Opera bez granic”, który przybliżył uczniom tę formę sceniczno-muzyczną. Wszyscy młodzi melomani mieli możliwość wysłuchania najważniejszych arii operowych. Radość była tym większa, że udało się zająć miejsca w Loży Marszałkowskiej.
    Po spektaklu wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy  gmach opery i miejsca, których na co dzień się nie ogląda.

Następnie spacerkiem przez  krakowski rynek i urokliwe Sukiennice  dotarliśmy na multimedialną wystawę ,,Van Gogh Alive”. Mieliśmy możliwość bliżej zapoznać  się z życiem i twórczością malarza, co zaprezentowane zostało w niepowtarzalny sposób - z wykorzystaniem gry świateł, kolorów, ruchu, faktur i dźwięków.  To wydarzenie zapadnie nam w pamięci jako pasjonujący pokaz dzieł sztuki, nie spotykany w tradycyjnych muzeach.
    Mimo kapryśnej pogody, wróciliśmy do domów późnym wieczorem , pełni pomysłów na dalsze życie.
    Wycieczka do Przemyśla z kolei i zwiedzanie tego starego, zabytkowego miasta, po raz kolejny utwierdziło nas w przekonaniu, jak piękne jest Podkarpacie - nasza mała ojczyzna.
    Podczas tygodnia sztuki uczestniczyliśmy też w szkolnym konkursie wiedzy o muzyce i plastyce, tradycyjnie prezentowaliśmy ,,Żywe obrazy”, tym razem ,,Portret hrabianki  Thun” – Artura Grottgera ( Andżelika Wanowicz), oraz ,,Pierrot i arlekin’’- Paula Cezanne’a  (Marcin Baran, Grzegorz Panek).