foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego.- Dalajlama

Publiczne Gimnazjum nr 2

w Łańcucie, ul. Kochanowskiego 6, 37-100 Łańcut

    21 listopada jest 325 dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje jeszcze 40 dni. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna stała się impulsem do powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów.
W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwóch braci fenomenalnie się przyjął i Dzień Życzliwości jest obchodzony  w ponad 180 krajach na Ziemi.


    W naszym gimnazjum także nie był to zwykły poniedziałek. Kilka dni wcześniej uczniowie każdej z klas w głosowaniu tajnym i bezpośrednim oddali swoje głosy na najżyczliwszą osobę w klasie.
Bezapelacyjnie należy wspomnieć, iż naprzeciw siedziby Pani Dyrektor powstała tymczasowa konstrukcja nie objęta prawem budowlanym, a precyzując, na oko, około 2 metrowy kartonowy mur, na którym wszyscy zainteresowani mogli umieszczać wszelkie podziękowania i wyrazy wdzięczności osobom, które nieprzeciętnie wykazały się humanitaryzmem i empatią, a zwłaszcza życzliwością na co dzień.
Tego samego dnia, gdy słońce było u kresu swej wędrówki po widnokręgu, tj. około godziny 14 nastąpiła zbiorowa feta, podczas której nieustraszeni prowadzący, pełni gracji ogłosili wyniki klasowych plebiscytów.
Każdy uhonorowany otrzymał lizak wielkości melona w początkowej fazie rozwoju oraz papierową buźkę.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie Rights Reserved.