23 listopada br. w naszym gimnazjum odbyły się otrzęsiny klas I. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem ,,Kochamy Cię Polsko!". Impreza została przygotowana na wzór popularnego teleturnieju telewizyjnego. Obie klasy rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach, tj. „Zakazane słowa”, „Kalambury”, „Polszczyzna”, „Literatura”, musieli wykazać się wiedzą o polskiej kulturze, znanych postaciach, a także sprawnością fizyczną. Na początku konkurenci zaprezentowali przygotowane przez siebie dekoracje, własną piosenkę oraz przebranie.

Zobaczyliśmy m.in. wieszcza narodowego Adama Mickiewicza oraz astronoma  Mikołaja Kopernika, nie zabrakło również współczesnych znanych Polaków, m.in. piosenkarki Eweliny Lisowskiej i sportowców Adama Nawałki oraz jego piłkarzy. Zmagania pierwszoklasistów oceniało jury w składzie: p. Teresa Świzdor, p. Anna Gac-Fronc, Piotrek Dudzic i Arek Bełz. Nagradzali oni uczniów punktami. Szczególnie zadowoleni mogą być ci, których jurorzy docenili za oryginalne przebranie. Oprócz zmagań "umysłowych" była też chwila rozluźnienia. Konkurencja "Kultowy Przebój" dostarczyła wielu emocji. W tej zabawie liczyła się nie tylko umiejętność ładnego śpiewu, ale przede wszystkim znajomość tekstów znanych polskich hitów muzycznych. Dużą liczbę punktów można było zdobyć podczas „Licytacji”. Po bardzo wyrównanej walce ostatecznie wygrała klasa I b, której serdecznie gratulujemy. Nagroda to coś słodkiego oraz dodatkowe nieprzygotowanie z wylosowanego przedmiotu. Szczególne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego za mile przygotowane popołudnie. Jak zawsze wykonali oni swoje zadanie na 100%. Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zapamiętają ten dzień -  nieczęsto zdarza się bowiem okazja, by spotkać Jana Pawła II czy Bronisława Komorowskiego :)