Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę wolności  po 123 latach zaborów. Jak co roku nasi uczniowie wraz z gronem pedagogicznym uczcili ten dzień akademią. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w obecności dyrekcji, nauczycieli i starszych kolegów.
   W tym roku obchodziliśmy 98. rocznicę oswobodzenia Rzeczypospolitej Polskiej z więzów zaborców. Były to swego rodzaju urodziny naszej Ojczyzny.

Normalnym jest, iż solenizant otrzymuje prezenty w dniu swojego  święta. Tak też stało się w naszym przybytku nauki, chociaż podarki były nietypowe. Wspólnie odśpiewaliśmy kilka najbardziej znanych piosenek patriotycznych, zaś prowadzący odczytali życzenia od uczniów oraz pracowników szkoły.