7 grudnia w łańcuckiej Bibliotece Pedagogicznej odbył się finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Booktalking – krótko, aczkolwiek ciekawie o książce” zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie w ciągu zaledwie pięciu minut zaprezentować wybraną książkę metodą booktalking, czyli w taki sposób, by – nie zdradzając zbyt wiele z fabuły – nakłonić słuchaczy do samodzielnej lektury.
Patrycja Pera, chcąc zachęcić do przeczytania dzieła „Harry Potter i Więzień Azkabanu”, przemieniła się na chwilę w bohaterkę powieści - Hermionę Granger.

Bardzo przekonująco wcieliła się w rolę tej osobliwej postaci, czym zachwyciła jurorów oraz publiczność, i tym samym wywalczyła pierwsze miejsce w konkursie. Na wystąpienie naszej uczennicy, oprócz interesującej ustnej opowieści o magicznym świecie Hermiony i jej przyjaciół, złożyły się dodatkowe, ciekawe elementy: przebranie, rekwizyty oraz podkład muzyczny.
W etapie międzyszkolnym Powiatowego Konkursu Czytelniczego nasze gimnazjum reprezentowały także Barbara Pacyna oraz Oliwia Wajda, które wraz z nagrodzoną wygrały eliminacje szkolne. Dziewczyny w swojej kategorii rywalizowały z kilkanaściorgiem uczestników, dlatego tym bardziej cieszy sukces Patrycji!