7 grudnia nasza młodzież, już po raz kolejny w tym roku miała możliwość uczestniczenia w koncercie orkiestry symfonicznej w Filharmonii Podkarpackiej. Uczniowie wraz z nauczycielem muzyki, p. Sylwią Wojnar przybyli na koncert szkolny, na godz. 13.00.
   W programie znalazły się utwory przygotowane na wyjazd orkiestry na tourne do Chin. Mieliśmy możliwość posłuchania polonezów najsłynniejszych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara. Pojawiły się również ogniste Tańce góralskie, ze słynnej opery narodowej „Halka”- Stanisława Moniuszki. Królowała muzyka Johana Straussa, z wystrzałami z pistoletu, utwory Mendelshona i Brahmsa.

Koncert zakończył ognisty taniec Trepak-Piotra Czajkowskiego i Galop Straussa, który często wieńczył bale na dworach. Każdy mógł oglądnąć rozmieszczenie instrumentów muzycznych w sali i usłyszeć wirtuozeryjne popisy rzadko widzianych w szkole instrumentów muzycznych, jak chociażby flet piccolo, czy kotły.
   W takim oto radosnym nastroju powróciliśmy szczęśliwie do szkoły.