„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

30 maja 2018 roku uczniowie klas 3PG, 2PG i 7SP wraz z opiekunami udali się na wycieczkę w miejsce, w którym jeszce nigdy nie byli uczniowie naszej szkoły - do Poleskiego Parku Narodowego. Przygodę z przyrodą zaczęli od spotkania z panią przewodnik w siedzibie parku w miejscowości Urszulin. Tam też mieli okazję zobaczyć hodowlę małych żółwi błotnych, które gdy tylko dorosną zostaną wypuszczone do swojego naturalnego środowiska.
    Kolejnym punktem programu był ośrodek dydaktyczno - muzealny w  Starym Załuczu, który jest ważnym obiektem edukacyjnym parku. Składa się z muzeum, wiaty muzealnej, ścieżki „Żółwik" z oczkiem wodnym, ośrodka rehabilitacji zwierząt z wolierami dla ptaków  oraz zadaszenia turystycznego.

W części muzealnej zgromadzone są zbiory, na które składają się eksponaty archeologiczne, etnograficzne, historyczne i przyrodnicze, a także prezentujące dziedzictwo kulturowe Polesia Zachodniego.
     Na koniec wszyscy udali się na ścieżkę dydaktyczną "Spławy"  prezentującą cenne zespoły leśne: subborealną brzezinę bagienną oraz ols kępowo-dolinkowy, a także torfowisko przejściowe i różne typy łąk. Jej szczególną atrakcją są rośliny mięsożerne i kwitnące storczyki. Ścieżka kończy się pomostem nad jeziorem Łukie. Tu można zapoznać się ze strefowością roślinności w jeziorze eutroficznym. Po całym dniu nowych wrażeń wszyscy z uśmiechami wrócili do domu.