„Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić" - Warren Buffet

Czynna w dni nauki szkolnej od 6:00 do 17:00

Świetlica dysponuje trzema przestronnymi salami. Pomieszczenia wyposażone są w liczne pomoce dydaktyczne, zabawki tematyczne, chusty animacyjne, gry planszowe, puzzle, lalki, klocki, książki, a także sprzęt sportowy. Sale posiadają również bogaty zestaw pomocy do twórczości artystycznej. Mała sala na parterze jest przeznaczona do odrabiania zadań domowych przez uczniów naszej świetlicy, natomiast sala na piętrze służy jako miejsce do zabaw ruchowych. Znajduje się w niej m.in. tenis stołowy, piłkarzyki. Do dyspozycji dzieci jest także plac zabaw, sala gimnastyczna oraz boisko sportowe.

Uczniowie naszej świetlicy mogą miło spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje oraz czas po lekcjach. Staramy się, aby każde dziecko w świetlicy czuło się dobrze i z przyjemnością do nas wracało! Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W grupie uczniów naszej świetlicy, dzieci znajdują wielu przyjaciół oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji.

Organizujemy ciekawe zajęcia, które rozwijają zarówno zainteresowania jak i zamiłowania każdego dziecka. W naszej świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, czytelnicze oraz teatralne, które kształtują w młodych ludziach zamiłowanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Ponadto zwracamy szczególną uwagę na postawy społeczno-moralne, nawiązujemy do tradycji i świąt obchodzonych w naszym kraju. Uwrażliwiamy wychowanków na fakt, że są uczniami szkoły im. Jana Pawła II . Dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Warto  również dodać, że w naszej świetlicy działa stołówka szkolna, gdzie uczniowie mogą zjeść obiad podczas przerwy rekreacyjnej w godzinach 11:30-12:30. Cena jednego obiadu wynosi 4 zł.

Nauczyciele prowadzący zajęcia świetlicowe :

Maria Biernat
Bogdan Chorzępa
Barbara Lichtarska
Wioleta Paczocha
Karolina Tonia

RAMOWY PLAN DNIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

6.00-8.50

Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry planszowe i układanki stolikowe, szachy, warcaby, kolorowanki, rozmowy z dzieckiem, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, poranek z książką

8.00-8.45

Opieka nad uczniami oczekującymi na lekcje: sprawdzenie zadań domowych, uzupełnianie braków, czytanie lektury, gry dydaktyczne, szachy

11.00-12.30

Przygotowanie do obiadu, przerwa rekreacyjna, rozmowy wychowawcze z grupą, zabawy w kręgu

12-30 -13.30

(podział na grupy)

Gry i zabawy świetlicowe: dydaktyczne, orientacyjno-porządkowe, integracyjne, przy muzyce, manualne, ruchowe rekreacyjno-sportowe na placu zabaw, spacer

13.30-14.30

(podział na grupy)

Zajęcia programowe wynikające z planu pracy świetlicy: plastyczne, artystyczne. Realizacja zajęć z programu(raz w miesiącu) ,,W krainie baśni i bajek” oraz ,,Dobre maniery czyli savoir - vivre dla dzieci”. Odrabianie zadań.

14.30-15-30

(podział na grupy)

Odrabianie zadań domowych pod opieką wychowawcy świetlicy.

Zajęcia czytelnicze.

15.30-17.00

Gry i zabawy świetlicowe, oglądanie bajek, zabawy dowolne, porządkowanie świetlicy.

UWAGA:

Dzienny rozkład zajęć może być korygowany w zależności od sytuacji wychowawczych, bieżących potrzeb dzieci, zainteresowań,  samopoczucia, aktywności, warunków atmosferycznych.

R E G U Ł Y    Z A C H O W A N I  A  S I Ę   W  Ś W I E T L I C Y

1.  Po skończonych zajęciach idziemy do świetlicy.

2.  Wchodząc do świetlicy witamy się.

3.  Po wejściu do sali odkładamy tornistry w wyznaczone miejsce i zgłaszamy swoją obecność wychowawcy.

4.  W świetlicy chodzimy w zmienionym obuwiu  - sala świetlicowa jest naszym drugim domem.

5.  Nie opuszczamy sali bez wiedzy i pozwolenia wychowawcy.

6.  Bawimy się wspólnie , grzecznie i bezpiecznie.

7.  Dbamy o porządek w sali.

8.  Nie biegamy po sali i korytarzach
    .
  9.  Mówimy umiarkowanym głosem.

10.  W stosunku do siebie pozostajemy koleżeńscy, uczynni, mili, życzliwi i uprzejmi.
           Od nas zależy, czy będziemy się czuli dobrze w naszej świetlicy.

11.  Często używamy zwrotów grzecznościowych i „czarodziejskich słów”: proszę, dziękuję, przepraszam.

12.  Posiłki spożywamy siedząc przy stoliku.

13.  Z każdym problemem i w każdej sytuacji zwracamy się  o pomoc do wychowawcy.

14.  Dbamy o estetyczny wygląd sal, dbamy o porządek, sprzątamy po sobie.

15.  Wykorzystujemy zabawki zgodnie z przeznaczeniem.
           Zabawki ,gry i inne rzeczy z których wszyscy korzystamy. po skończonej zabawie odkładamy  na wyznaczone miejsce.

16.  Nie używamy telefonu komórkowego.

17.  Nie oddalamy się od grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.